Җитәкче урынбасары Ногманов Илдар Нургали улы эш визиты белән Спас муниципаль районында булды

2024 елның 16 октябре, чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы урынбасары Ногманов Илдар Нургали улы эш визиты белән Спас муниципаль районында булды.

Визит барышында "Агрофирма16" ҖЧҖнең терлек сую пунктында һәм ит эшкәртү предприятиесендә эре һәм вак мөгезле терлекләрне сую һәм эшкәртү куәтләрен карады.

Шулай ук "Ветис" ФГИСТА Меркурий һәм Хорриот компонентларында" Спас РДВБ" ДБУнең ветеринария белгечләре эше белән танышты.

Илдар Нургалиевич билгеләп үткәнчә: "Бу елның 1 августыннан 30 ноябренә кадәр бөтен республика буенча шәхси ярдәмче хуҗалыкларда да, җәмәгать секторында да авыл хуҗалыгы хайваннарына көзге профилактик ветеринария чаралары үткәрелә. Чаралар үткәрелгәндә бер үк вакытта авыл хуҗалыгы хайваннарының туган яшь терлекләренә маркировка ясала һәм киткән терлекләрне исәпкә алалар. Спас ветеринария берләшмәсенең ике белгече аларны көн саен Хорриот компонентында исәпкә алып бара».