Алмаз Хисаметдинов «Ат көне» традицион ат-спорт бәйрәмендә катнаша.

2024 елның 5 октябре, шимбә

Бүген Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы Алмаз Хисаметдинов Арча муниципаль районында уза торган «Ат көне» традицион ат-спорт бәйрәмендә катнаша.

Чара 2015 елдан башлап Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы, Татарстан Республикасының Атчылык һәм ат спорты федерациясе һәм "Татмелиорация" траст компаниясе" ААҖ белән берлектә уздырыла.

Ат спорты фестивале кысаларында ат чабышлары, атлар катнашындагы милли конкурслар, шулай ук 160, 120, 100, 80 һәм 40 км дистанцияләренә ат чабышлары, иң зур ярышларның берсе булып тора.

"Ат көне" ат үрчетү индустриясен, аны үстерү һәм Татарстанда популярлаштыруга юнәлдерелгән чараларның аерылгысыз өлеше булып тора.