Республикада авыл хуҗалыгы ярминкәләре бара

2024 елның 5 октябре, шимбә

Бүген шимбә көн, димәк, таңнан республикада авыл хуҗалыгы продукциясен һәм көндәлек кирәк-яракларын сату буенча авыл хуҗалыгы ярминкәләре уза, гадәттәгечә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы Алмаз Хисаметдинов Казанда узган мәйданчыкларга йөри.

Исегезгә төшерәбез, ярминкәләр 20 мәйданчыкта уза:
Казан шәһәренең 13 мәйданчыгы
Яр Чаллы шәһәренең 2 мәйданы, 2
Яшел Үзән ш. 2 мәйданчык
Түбән Кама шәһәренең 2 мәйданы
1 мәйданчыкта. Түбән Кама районының Кама Аланы.

Чаллы шәһәрендә узучы ярминкәләрдә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы урынбасары Илдар Ногманов белән берлектә Россия Федерациясе Федераль Җыены Дәүләт Думасы депутаты Әлфия Когогина да катнашты, ярминкәләрнең яхшы оештырылуын, республика ветеринария хезмәте продукциянең сыйфатын тикшереп торуын бәяләде.
Эш сәфәре барышында депутат Тукай районы фермерлары белән аралашты, Чаллы халкы өчен дә, шәһәр гражданнарына арадашчыларсыз сыйфатлы продукция сату мөмкинлеге булган фермерлар өчен дә ярминкәләр кирәклеген билгеләп үтте.