ТР МК Баш ветеринария идарәсе башлыгы урынбасары вазыйфаларын башкаручы Елена Ильина эш визиты белән Ютазы районында булды

2020 елның 14 октябре, чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Баш ветеринария идарәсе башлыгы урынбасары вазыйфаларын башкаручы Елена Ильина эш визиты белән Ютазы районында булды.

Визит барышында Елена Ильина Иске Кирезирек участок ветеринария пунктында, "Кәрәкәшле" ҖЧҖ һәм "Вафауллин А.А."КФХ хуҗалыгында булды.

Очрашуда катнашучылар мөгезле эре терлекләр лейкозы белән йогышлануны киметү мәсьәләләре, терлекчелекне үстерү перспективалары, шулай ук бозауларның сакланышы һәм яшь терлекләрне үстерү мәсьәләләре турында фикер алыштылар.

Бүгенге көндә бозауларны лейкоздан бушаган лейкоздан арындыру ысулы белән түбәндәге эш төрләре башкарыла: яшь терлекләрне 10-20 көнлек тикшерү, сәламәт малларны изоляцияләнгән үстерү һәм 6, 9, 12, 15 айга, орлыкландырыр алдыннан, төп көтүгә күчер алдыннан кабат тикшеренүләр үткәрү.