2020 елның 15 октябре, пәнҗешәмбе

Бүген Россельхознадзор РФ “ВНИИЗЖ” белән берлектә видеоконференцэлемтә режимында РФ территориясендә хайваннарның йогышлы авырулары буенча киңәшмә узды.

Татарстан Республикасы буенча Россельхознадзор күзәтү идарәсенең Дәүләт ветеринар күзәтчелеге бүлегенең дәүләт инспекторы тарафыннан, Татарстан Республикасы Теләче районы Олы Мәтәскә авылында урнашкан көндәлек продукциясен һәм шулай ук хайван продукциясе сатучы шәхси эшмәкәр «Фасхутдинов Л.м.» га алдан бирелгән боерыкның үтәлүе тикшерелде.

Чарада Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Баш ветеринария идарәсе башлыгы урынбасары Габделхак Мотыйгуллин, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Баш ветеринария идарәсе башлыгы урынбасары вазыйфаларын башкаручы Елена Ильина, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Баш ветеринария идарәсенең хайваннардагы йогышлы авырулар һәм эпизоотиягә каршы чараларны оештыру бүлеге башлыгы Эмиль Шаһимуллин, шулай ук Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Баш ветеринария идарәсенең дәүләт ветеринария инспекциясе бүлеге башлыгы Айрат Сәлахов катнашты.

Киңәшмә барышында төбәкләрнең статусларын билгеләү/үзгәртү мәсьәләләре, шулай ук РФ региональләштерү кысаларында дәүләт ветеринария күзәтчелегенә караган товарларны күчерү шартлары, төрле статуслы һәм төрле статуслы һәм ящурасы буенча төрле статуслы зоналар арасында дәүләт ветеринария күзәтчелегенә карамаган товарларга карата таләпләр тикшерелде.