ТР Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе "Тоякларны функциональ карау" курсы буенча укуларны узарга чакыра"

2020 елның 5 октябре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе 6-8 октябрь көннәрендә Кукмара районында тоякларны функциональ тәрбияләү буенча укулар уздырачак.

Чара Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Баш ветеринария идарәсе "Тимофеев +"ҖЧҖ белгечләренең югары квалификацияле командасы белән берлектә оештырыла.

Укулар барышында түбәндәге темалар каралачак::
* Авыруларны профилактикалау;
* Дәвалау алымнары һәм ысуллары;
• Тоякларны дөрес карау;
• Тоякларны эшкәртү өчен ветеринария препаратлары ;
* Тоякларны кисү буенча эшләрне башкарганда куркынычсызлык техникасы мәсьәләләре;
* Хуҗалыкта сыерларның хромотасын билгеләү;
* Мөгезле эре терлек тоякларын эшкәртү технологиясе;
* Тоякларны кискәндә исәпкә алу, хисаплылык;
• Гамәли өлеш - һәр тыңлаучыны тоякларны эшкәртү, тоякларны кисү алымнарына өйрәтү.

Чарада теләгән һәркем катнаша ала. Тулырак мәгълүматны Кукмара районының ветеринария берләшмәсендә белергә мөмкин.

Мәгълүмат өчен:

"Тимофеев +" ҖЧҖ – тоякларны кисү өчен ышанычлы һәм куркынычсыз җиһазлар җитештерә торган, шулай ук сыерларның хромотасын булдырмау һәм аларның тоякларын карау өчен югары нәтиҗәле чаралар комплексы кулланыла торган предприятие.