Гаепле зат административ җаваплылыкка тартылган.

2019 елның 13 сентябре, җомга

«Мәскәү-Уфа» автоюлының 829 чакрымында "Кольцо"  постында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Баш ветеринария идарәсе баш дәүләт инспекторы Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министрлыгының ЮХИДИ инспекторлары белән берлектә Татарстан Республикасының Тукай районыннан ветеринария - күзәтү документларыннан башка, 100 баш үрдәк бәбкәсе фактын билгеләде . Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгының «Ветеринария документларын рәсмиләштерү эшен оештыруның ветеринария кагыйдәләрен, ветеринария документларын кәгазьдә тутыру тәртибен раслау турында» 2016 елның 27 декабрендәге 589 номерлы боерыгы; 14.05.1993 елдагы Россия Федерациясе Законының 15, 18 ст. бозылды. №4979-1»Ветеринария Турында".  Гаепле зат РФ КоАП 10.8 ст.1 ө. буенча административ җаваплылыкка тартылган.