Хокук бозучы административ җаваплылыкка тартылды

2019 елның 13 ноябре, чәршәмбе

2019 елның 12 ноябрендә дежурлык вакытында ЮХИДИ хезмәткәрләре белән Цивильск-Сызрань а/ю да Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Баш ветеринария идарәсе Апас территориаль дәүләт ветеринария күзәтчелеге идарәсенең Апас территориаль бүлеге инспекторлары белән берлектә Чуваш Республикасының Яльчик районыннан Ульян өлкәсенә 5 баш дуңгыз ташу факты ачыкланды, аерым алганда: Шуның белән 15 ст. бозылды; “Ветеринария документларын рәсмиләштерү эшләрен оештыруның ветеринария кагыйдәләрен, ветеринария документларын электрон формада рәсмиләштерү тәртибен һәм Ветеринария документларын кәгазьдә тутыру тәртибен раслау турында” РФ Авыл хуҗалыгы министрлыгының 2016 елның 27 декабрендәге 589 номерлы боерыгы. Әлеге факт буенча административ хокук бозу турында эш буенча беркетмә төзелде. Гаепле зат РФ КоАП 10.8 ст.2 ө. буенча административ җаваплылыкка тартылды.