Тикшерү барышында ветеринария кагыйдәләрен бозу очраклары ачыкланды

2019 елның 8 октябре, сишәмбе

2019 елның 5 октябрендә «Мәскәү-Уфа» М-7 автоюлының 777 нче чакрымында («Малиновка» СП) Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Баш ветеринария идарәсенең Казан территориаль бүлеге хезмәткәрләре Чувашия Республикасыннан килгән 17640 данә тавык йомыркасын Казан шәһәренә алып бару фактын теркәде. Татарстан Республикасы буенча Россельхознадзор күзәтү идарәсенең Дәүләт ветеринар күзәтчелеге бүлегенең дәүләт инспекторы тарафыннан, Татарстан Республикасы Теләче районында урнашкан «Олы Мәтәскә мәктәбе» нә алдан бирелгән боерыкның үтәлүе тикшерелде. СССР Дәүләт агросәнәгать сәнәгатенең 30.01.1986 ел, № 432-5; Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгының 2016 елның 27 декабрендәге 589 номерлы боерыгы белән расланган Ветеринария документларын рәсмиләштерү буенча эшне оештыруның 3 ветеринария кагыйдәләренең 2 п., 3 п.., ветеринария документларының Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгының 2016 елның 27 декабрендәге 589 номерлы боерыгы белән расланган. Гаеплегә карата РФ КоАП 10.8 ст.2 ө. буенча каралган, административ җаваплылыкка тартылган.