Эпизоотиягә каршы комиссия утырышы узды.

2019 елның 17 сентябре, сишәмбе

Бүген Түбән Кама шәһәре администрациясендә хайваннар котыру авыруын профилактикалау буенча ункөнлек үткәрү кысаларында эпизоотиягә каршы комиссия утырышы узды. Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе карары белән халыкка хәбәр итү, йорт хайваннарын тотуны оештыру мәсьәләләрендәге республика законының төп нигезләмәләрен аңлату буенча таләпләр билгеләнде. Дәүләт ветеринария инспекциясенең Түбән Кама бүлеге инспекторы Шамил Тимиркаев утырышта катнашучылар алдында доклад белән чыгыш ясады. Киңәшмәдә ветеринария учреждениеләре башлыклары катнашты. Түбән кама шәһәре һәм районы, Роспотребнадзор хезмәткәрләре, авыл хуҗалыгы идарәсе, охотохозяйств, авыл җирлекләре башлыклары .