Татарстанда традицион авыл хуҗалыгы ярминкәләре башлана.

2019 елның 10 сентябре, сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы матбугат хезмәте хәбәр иткәнчә, шимбә көнне, 14 сентябрьдә иртәнге 6дан Казанда, Яр Чаллыда, Зеленодольск районының Октябрьский бистәсендә («Яңа Тура» сәүдә-ярминкә комплексы) авыл хуҗалыгы продукциясен һәм һәркөнлек азык-төлек товарларын сату буенча көзге ярминкәләр башлана.

Ярминкәләр 14 сентябрьдә эшли башлаячак һәм Яңа елга кадәр һәр атна саен үткәреләчәк.  Шәһәрлеләр ит, казылык продукциясе, төрле сөт, сыр, йомырка, яшелчә, бал, шикәр, он, ярма һәм Татарстан муниципаль районнарыннан китерелгән башка фермер продукциясен сатып ала алачак.

Быел халык соравы буенча "Салават күпере" торак комплексы янындагы "Радужный"сәүдә үзәге территориясендә яңа мәйданчык оештырылган. Калган мәйданчыкларның, гадәттәгечә, авыл хуҗалыгы ярминкәләре уздырыла торган урыннарның шәһәр халкына яхшы таныш.

Ярминкәләр элеккеге адреслар буенча узачак:

Авиатөзелеш районы-Ленинград ур., 27 («Бәхетле " гипермаркеты янындагы мәйданчык»);

Вахитов районы-К. Тинчурин һәм Татарстан урамнары кисешкән урында мәйданчык;

Киров районы-Краснококшайский ур., 150/2 (»Җиләкле бистәсе " сәүдә үзәге янындагы мәйдан), Батыршин ур., 20 һәм Ильич ур., 1, к. 1 (Юдино п., Тимерьюлчылар мәдәният йорты каршындагы мәйдан));

Яңа Савин районы – Х. Ямашев пр., 71а («Бәхетле " гипермаркеты янындагы мәйданчык»);

Идел буе районы-Р.Зорге ур., 66, корп.1 («Олимп " базары янында»);

Совет районы-Аграрная ур., 2 («Казан» Агросәнәгать паркының ачык мәйданчыгы) һәм Липатов ур., 7 (Дәрвишләр бистәсе);

Мәскәү районы-Ш. Усманов ур., 1 йорт (Энергетиклар һәм Ш. Усманов ур.);

Зеленодольск районының Октябрьский поселогы-«Яңа Тура»сәүдә-ярминкә комплексы.

Моннан тыш, Казанда авыл хуҗалыгы продукциясе белән сәүдә Чатыр мәйданчыкларында оештырылачак: Беломорск һәм Гудованцев урамнары киселеше, Дементьев ур., 7, Ильич ур., 1, корп.1 (Юдино), Ш.Усманов ур., 1, Академик Лаврентьев ур., 10, ю. Фучик ур., 72, Зәкиев ур., 12, Ломжа һәм Ю. Фучик ур.