Умарталык тикшерелде.

2019 елның 6 сентябре, җомга

Гражданнардан кергән мөрәҗәгатьләр нигезендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Баш ветеринария идарәсенең Түбән Кама территориаль идарәсе инспекторлары тарафыннан Түбән Кама районының Шәңгәлче авылында урнашкан умарталыкка «2016 елның 19 маендагы 194 номерлы» Авыл хуҗалыгы янтомофиль үсемлекләрен үстерү, сату һәм серкәләндерү максатларында бал кортларын тотуның ветеринария кагыйдәләре " н бозу фактларының (булмау) булу-булмавын тикшерү уздырылды. Үткәрелгән тикшерү нәтиҗәләре буенча умарталык хуҗасы 1 нче бүлек буенча административ җаваплылыкка тартылды. ст. Административ хокук бозулар турында Россия Федерациясе кодексының 10.6.статьясы нигезендә ачыкланган бозуларны бетерү буенча күрсәтмәләр бирелде.