Ветеринария белгечләре башкарылган эшләр турында хисап бирделәр.

2019 елның 24 мае, җомга

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы Алмаз Хисаметдинов рәислегендә республиканың Баш ветеринария табиблары киңәшмәсе узды. Киңәшмә эшендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы урынбасарлары, дәүләт ветеринария инспекциясенең территориаль бүлекләре башлыклары, Республика ветеринария берләшмәләре башлыклары, баш эпизоотологлар, лаборатория мөдирләре һәм Баш ветеринария идарәсе бүлекләре башлыклары катнашты.

Җитәкче урынбасары Габделхак Мотыйгуллин ветеринария белгечләренең электрон рәвештә Ветеринария документларын бирү буенча эшенә анализ ясады. Татарстан Республикасында эпизоотик хәл турында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Баш ветеринария идарәсенең эпизоотиягә каршы эш бүлеге башлыгы Александр Козлов сөйләде. Хәзер барлык муниципаль районнарда язгы профилактик чаралар үткәрелә. Ветеринария белгечләре бер үк вакытта халык белән аңлату эшләре алып баралар. Сүз АЧС, грипп кошлар, нодуляр дерматит, һәм бруцеллез профилактикасы турында бара . Киңәшмә ахырында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы Алмаз Хисаметдинов алдагы чорга ветеринария белгечләре алдына бурычлар куйды.