Бөек Новгородта " World Sкills-2019» Милли чемпионатының ярымфинал этабы нәтиҗәләре билгеле булды.

2019 елның 25 апреле, пәнҗешәмбе

2019 елның 9 апреленнән 19 апреленә кадәр Бөек Новгород шәһәрендә " ВЕТЕРИНАРИЯ» компетенциясе буенча ярымфинал туры узды. "Junior Sкills-2019» яшүсмерләре арасында 8 катнашучы катнашты: 2019 елның 20 маеннан 24 маена кадәр Казан шәһәрендә узачак милли чемпионат финалына эләгү өчен иң яхшы бишлеккә керү бурычы куелды. Татарстан Республикасыннан әлеге номинациядә " сәләтле балалар өчен Лицей–интернатның (сәләтле балалар мәктәбе) 8 сыйныф укучысы Смирнова Аида Андреевна (14 яшь) катнашты. Аида гомуми 2 урынны яулады.

Татарстан Республикасыннан килгән студентлар арасында региональ этап җиңүчесе «Буа ветеринария техникумы» ДАҺБУнең 4 нче курс укучысы Мюллер Надежда Александровна (19 яшь) катнашты. Барлыгы 35 катнашучы, шул исәптән Идел буе федераль округыннан 8 кеше катнашты. Финалга чыгу бурычы: Идел буе федераль округында 8 катнашучы арасында иң яхшы нәтиҗә. Нәтиҗәдә, барлыгы 35 катнашучы арасында Надежда иң яхшы баллар күрсәтте һәм 1 урынны алды.